10gr
  • 10gr

Bičių pienelis

10 gr. 

 

Teirautis tel. +370 (686) 66 922          

Kiekis

Bičių pienelio gydomosios savybės
Natūralus bičių pienelis tonizuoja žmogaus organizmą. Jis dažniausiai vartojamas kaip pagalbinė žmogaus organizmą stiprinanti priemonė kartu su kitais medikamentais. Bičių pienelis gerina bendrą organizmo būklę, apetitą, skatina medžiagų ir reguliuoja lipidų apykaitą, mažina cholesterolio kiekį kraujyje, gerina širdies darbą, reguliuoja kraujo spaudimą, stiprina regėjimą, tolina senatvę, didina lytinį pajėgumą, lengvina klimakso reiškinius, skatina žindyvių pieno gamybą (laktaciją), padeda atsilikusių vaikų fizinei ir protinei raidai.

 

 

Ligos, kurių metu vartojamas bičių pienelis
Dažniausiai bičių pienelis vartojamas vaikų ligoms gydyti. Latvijos medikai turi didelę patirtį, gydant bičių pieneliu vaikus, sergančius lėtinėmis kvėpavimo sistemos ligomis su hipotrofijos požymiais. Jiems, vartojant bičių pienelį, greičiau pagerėja apetitas, padidėja kūno masė, sumažėja arba pranyksta hipotrofijos požymiai, gerėja miegas, pranyksta nervingumo reiškiniai. Bičių pienelis vartojamas ir bronchinei astmai gydyti. Šiais atvejais (ne tik vaikams, bet ir suaugusiems) bičių pienelyje esantis acetilcholinas pasižymi bronchus plečiančiomis savybėmis.
Bičių pienelio biostimuliuojantis ir tonizuojantis poveikis turi reikšmės, gydant įvairias širdies ir kraujagyslių ligas. Ypač jis efektyvus ankstyvos smegenų kraujagyslių aterosklerozės atvejais su pastebimais neurovegetaciniais požymiais. Tokie asmenys, vartodami bičių pienelį, tampa žvalesni, dingsta jų nervingumas, galvos skausmai, pagerėja atmintis ir regėjimas.
Bičių pienelis, kaip produktas, mažinantis cholesterolio kiekį, yra efektyvus ir lėtinio širdies ir kraujagyslių nepakankamumo, o taip pat ir poinfarktinės reabilitacijos atvejais. Su bičių pieneliu galima reguliuoti tiek padidėjusį, tiek sumažėjusį arterinį kraujo spaudimą, todėl juo gydoma vegetacinė distonija, kurios metu gali būti padidintas ar sumažintas kraujo spaudimas. Tikros ir pastovios hipertonijos atvejais bičių pienelis mažai efektyvus. Jis teigiamai veikia, gydant kojų arterijų susiaurėjimo (endar-terito) ligas, plečia kraujagysles, dėl to gerėja kojų odos ir nagų mityba, nyksta pėdos gangrenos pavojus. Pastebėta, kad bičių pienelis, reguliuodamas medžiagų apykaitą ir atpalaiduodamas kraujagyslių spazmus, tinka vartoti ir sergantiems cukralige, ypač tada, kai yra kraujagyslių ir periferinių nervų sistemos pažeidimo požymių. Kai kurie autoriai pastebėjo, kad, sergant cukralige ir vartojant bičių pienelį, sumažėja cukraus kiekis kraujyje, nes bičių pienelis didina insulino stabilumą.
Bičių pienelis teigiamai veikia, gydant lėtines kepenų ir virškinamojo trakto ligas (gastritus, opaligę). Jis ypač rekomenduojamas vartoti po sunkių chirurginių operacijų ir traumų - greičiau normalėja virškinimas, ligonis greičiau stiprėja, tampa žvalesnis.
Beveik visais čia paminėtais atvejais, o ypač klimakterinės neurozės metu bičių pienelį patartina vartoti kartu su žiedadulkėmis.
Bičių pienelio tepalas ar su juo pagaminti kremai vartojami odos ligoms gydyti ir kosmetikoje. Šiuo tepalu ar kremu galima gydyti seborėjos egzemą, žvyneline ligą (psoriazę), neurodermitus. Bičių pienelio tepalą galima vartoti net gripo profilaktikai ir slogai gydyti, tepant nosies gleivinę 3-5 dienas 2-3 kartus per dieną. Kremai su bičių pieneliu kaip kosmetinė priemonė minkština veido ir rankų odą, naikina veido šlakus, gerina odos mitybą

Labai koncentruotas, pilnavertis, biologiškai aktyvus produktas, turintis daug vertingų maistinių medžiagų, atitinkančių subalansuotos mitybos reikalavimus.
Gydomasis bičių pienelio poveikis:

Stiprina kūną ir dvasią;
Stiprina vegetacinę nervų sistemą;
Stiprina žmogaus organizmą;
Padeda gydyti depresiją;
Gerina kraujotaką;
Padeda įveikti odos negalavimus. Tinka odos priežiūrai;
Gerina įvairias širdies ir kraujotakos sistemos funkcijas;
Gerina virškinimą ir žadina apetitą;
Naikina bakterijas ir slopina uždegimą;
Naudojamas po operacijų, gausiai nukraujavus, išsekus organizmui;
Gerina atmintį, protinį mastymą, didina žvalumą, aktyvumą;
Gerina vaisingumą, didina lytinį pajėgumą;
Aktyvina kiaušidžių veiklą, spermatozoidų aktyvumą;
Reguliuoja hormonų pusiausvyra,

Cheminiais tyrimais nustatyta, kad bičių pienelyje yra visų svarbiausių biologinių medžiagų, labai naudingų žmogaus sveikatai. Bičių pienelyje yra greitai pasisavinamų angliavandenių, riebalų ir daugybė polinesočiųjų riebiųjų rūgščių, baltymų, sudarytų iš svarbiausių aminorūgščių, gyvybiškai svarbių mineralinių medžiagų, mikroelementų, vitaminų (ypač B grupės). Be to, bičių pienelio sudėtyje yra hormonų (acetilcholino), į hormonus panašių medžiagų ir antibiotinių medžiagų.
Tai baltos spalvos su perlamutriniu atspalviu drebulinė masė, specifinio kvapo ir aitriai rūgštaus skonio. Natūralus bičių pienelis vidutiniškai turi 18-22% baltymų, 1,4-4,3% riebalų, 18% sacharozės ir 22 aminorūgštis, reikalingų organizmui normaliai augti. Bičių pienelis turi daug hormonų ir vitaminų, mikroelementų, mineralinių medžiagų, ypač geležies, sieros, magnio, mangano, kalcio, cinko, kobalto. Be to, jam būdingos bakteriostatinės bei baktericidinės ypatybės. Bičių pienelis trukdo virusams daugintis. Bičių pienelyje yra labai biologiškai aktyvi medžiaga “deceninė rugštis”, kuria kinų mokslininkai pavadino 10-GDA (10-hidroksi-trans-2-deceninė rūgštis), kuri, autorių teigimu stabdo piktybinio naviko vystymąsi.
Bičių pienelio, kaip antibiotiko, poveikis įrodytas moksliniais tyrimais. Bičių pienelis naikina daugybę ligų sukėlėjų. Be to, jis gerina kraujotaką, o tai teigiamai veikia kraujospūdį, širdies veiklą ir kraujotakos sistemą. Įvairios bičių pienelyje esančios medžiagos padeda organizmui naudoti maiste esančią energiją ir jį stiprina. Šis produktas gerina virškinimo organų veiklą, žadina apetitą. Bičių pienelis padeda įveikti daugelį odos ligų.
Bičių pienelyje gausu biologinių medžiagų, todėl jis suteikia jėgų, energijos, kelia nuotaiką ir turi teigiamos įtakos dvasinei būsenai. Bičių pienelis padeda sėkmingai gydytis nuo nesunkios depresijos.
Taip pat tinka širdies ir kraujagyslių ligų profilaktikai. Veiklioji medžiaga acetilcholinas ir gausybė bičių pienelyje esančių bioflavonoidų derina kraujotaką ir padeda išvengti aterosklerozės. Aterosklerozė dažnai yra infarkto, insulto ir kojų kraujotakos sutrikimų priežastis, todėl žmonėms su šia problema bičių pienelis tikrai veiksminga profilaktikos priemonė.
Natūralaus bičių pienelio galima įsigyti šaldyto mažuose buteliukuose, arba sumaišyto su kitais bičių produktais. Dažniausiai bičių pienelis maišomas su medumi.

Vartojimas:
Profilaktikai naudojama 100-300 mg bičių pienelio, gydimo tikslais iki pusės gramo. Geriausiai pasisavinamas laikant po liežuviu. Bičių produktuose esančios medžiagos papildo vienos kitas, todėl patartina vartoti kartu su žiedadulkėmis, bičių duonele, medumi.
Bičių pieneli maišyta su medumi reikia vartoti po 3-4 gramus (trečdalis arbatinio šaukštelio), laikant po liežuviu, kol ištirpsta. Rekomenduojama vartoti ryte. Jei vartojamas kelis kartus per diena, patartina vartoti tuo pačiu laiku (ta pačią valandą kasdien).
Bičių pienelio negalima vartoti žmonėms, sergantiems antinksčių ligomis, ūminėmis vidaus ligomis ar paūmėjus lėtinėms ligoms. Paaugliams brendimo metu (dėl didelio hormonų kiekio pienelyje) Negalima bičių pienelio vartoti vakare, nes dėl tonizuojančio poveikio sunkiau užmigti.